Ana Sayfa
Erol Çelik
Kitaplar
Kısa Filmler
Öyküler
Senaryolar
Yazılar
Klipler
Videolar
Haberler
İletişim
Copyright ® 2010-2011 erolcelik.net
:

.
.
CAHİT ASLIOĞLU ANISINA
Nur İçinde Yat Dostum

.
Arka kapak yazısı
Heyula
Wikipedia

.

.

.
İçindekiler

.

.
"Yaşlı kadınlardan nefret ederim.
Hele bunlardan biri benim karımsa?"

Günışığının göz alıcı aydınlığında
alabildiğine nettir görüntüler.

Peki ya anlık cinnetlerin karanlığında?
Ayna parçalanır? Ruh parçalanır?
Paramparça olur sıradan yaşamlar?

Yazardan ruhumuzun karanlık yönüne
ayna tutan öyküler...


"Sadece önümde bir engel kaldı.
Her insanın hayatında geçmesi,
aşması gereken bir sırat köprüsü vardır.

Benim sırat köprüm karşımda duruyor."
HEYULA
Mayıs 2007
Avrupa Yakası Yayınları
352 sayfa
9 Gerilim öyküsü


İMZA_________________7

HEYULA_______________35

VASİYET______________48

KIZIL ÇİLLİ ÇİYAN______62

DİLENCİ______________131

"HOŞT!!!" _____________134

TEMMUZ YAĞMURU______277

HUZUR BAHÇESİ  _______303

HAYATIMIN KADINI______307

HEYULA
GECE GÜNDÜZ PROGRAMI
YEKTA KOPAN

HEYULA
NTV KIME DIYORUM BEN
SAHAN GÖGEBAKAR


HEYULA
KITAP TANITIM VIDEOSU

.
.

.
KITAPTA YER ALAN ÖYKÜLERIN TANITIMLARI
    

IMZA
     Mert Külüç, karmasik denilecek bir ruh haline sahip, öfkeli bir kisiliktir. Bu öfke nöbetlerini asmak için sayfalar dolusu, birbirinden degisik imzalar atar, attigi her imzaya bir sahesermis gibi bakar ve rahatlar. Bir gece, imza atmadan önce Istanbul'un karanlik kucagina atar kendini ve korkunç bir kavganin ortasinda açar gözlerini. Bu öylesine vahim sonuçlar doguracak bir kavgadir ki, hayatinin akisini degistirir. Gözlerini açtiginda bir hastane odasindadir ve artik imza atamayacak haldedir. Öykü buradan sonra insani, intihari hakli kilacak ölçüde bir kaosa sürükler.
KIZIL ÇILLI ÇIYAN
             En uzun öykülerinden biri ve film senaryosuna en elverisli konularin basinda. Küçük bir kizin cinnetini anlatan öykünün iç burkan kismi, bu cinneti yasatanin bizzat ablasi olmasi. Rüya, küçük bir çocugun gerçeklik olgusunu kaybedebilir ve çok tehlikeli bir hal alabilir. Bu yüzden roman tadindaki bu öykünün içinde kaybolurken, caninizin biraz yandigini hissedeceksiniz.
HEYULA
        Hasan Çavus'un hayati ikiye bölünmüstür adeta. Ilk 21 yillik bölümü inanilmaz mutlu geçmistir ama diger 26 yillik bölümü korkunç bir kabus gibi çökmüstür üstüne. Arka kapakta da yazildigi gibi, cinnet onu su sözlere itmistir. "Yasli kadinlardan nefret ederim." Hayatini kabusa çeviren karisindan kurtulmak için verdigi psikolojik savasin anlatildigi öyküyü okurken, yagmurun kokusunu alacaksiniz ve beklenmedik sonuyla sasirip kalacaksiniz.
DILENCI
        Kitaptaki diger uzun öykü. Genç bir kizin ölüm korkusuyla baslayan hikayesi, kizin en kisa zamanda ölecegini zannetmesiyle devam eder. Bu öylesine bir saplanti olur ki, kiz artik dis dünyaya kendini kapatir ve yakinda ölecegini bildigi için ölümü bekler. Ama öyle bir an gelir ki, bir anda kalbini saran ölüm duygusundan, elinde kestigi yaradan damlayan kan sayesinde kurtulur. Içine giren ölümü, vücudundan çikan kan sayesinde atacaktir.
     Ama her sey bu kadar çabuk düzelmez, artik bu genç kiza ölümü hatirlatan bir dilenci vardir. Dilencinin amaci, dilenerek kizdan para kopartmaktir ve bunun için kizin ölüm korkusundan yararlanir. Kiz ise bu ölüm duygusundan kurtulmanin yolunu bulmustur. Bundan tamamen kurtulmak için dilenciye ihtiyaci olacaktir
HOST!!!
            Çok iyi kurgulanmis bir define öyküsüdür. Anadolu insaninin rüyalarini süsleyen bir gömünün pesinden giden iki ihtiyarin, gerçeklerle yüzlesmesini öykülenir. Gömüyü topal bir cin koruyordur ve o gömüye ulasmak için bazi sartlari yerine getirmeleri gerekir. Sadece bir solukta okuyacaginizi biliyorum. Büyük kiz kardesim bu öyküyü okudugu gece, sabaha kadar uyuyamamisti.

TEMMUZ YAGMURU 
        Üniversite yillarinda Düzce'de bulunan Volkan, yillar sonra arkadaslarini ziyaret etmek için sehre geri döner. Bu sehirde arkadaslari oldugu kadar kötü anilari da olmustur. Bu anilar vücuda gelince, kahramanimizin tatili zehir olur. Ama Düzce'den döndügünde o kötü anilarini geride birakacaktir. Yazar öyküye baslarken parantez içinde söyle der. (Bu hikaye gerçekle alakalidir, elbette bütünüyle alakali degildir. Zaten öyle olsaydi basim derde girerdi.) bu kadari bile bu öyküyü yutmak için yeterlidir.


HUZUR BAHÇESI
    Yoldan aldigi kadina sehvet duyan bir adamin vahim sonunu anlatan bu çok kisa öyküde ana tema, adamin teslim olusundaki isyandir bence.
     Kadinin teni kendini çagiriyordu. Gel diyordu, içime gir, burada sana çok sey var. Burasi senin huzur bahçen.
VASIYET
    En iyi arkadasligi sorgulamak mi en kolayidir, en iyi arkadas için cesaretli olmak mi? Cesaret, öyle bir zaman gelir ki, anlamsizlasir. Ortada bir vasiyet vardir ve bu öylesine agir bir yük olmustur ki en yakin arkadasin sirtinda, ömrünün sonuna kadar tasiyacagi bir sorumluluktur artik. Öyle bir vasiyettir ki, yapilmasi hem mümkün olmayan, hem bir töreymisçesine mecbur olunan. Tam bu noktada akli karisan bir gencin, en yakin arkadasinin bizzat kendisinden istedigi son istegin, destansi karmasasinin öyküsü anlatilir. Vasiyet yerine gelmeli, dostunun son arzusu için, onun sevdigi kadina son bir ziyarette bulunulmalidir. Üç kisi arasinda geçen çift kisilikli bir öykünün, karelere sigan kesiti.
TEMMUZ YAGMURU
   Üniversite yillarinda Düzce'de bulunan Volkan, yillar sonra arkadaslarini ziyaret etmek için sehre geri döner. Bu sehirde arkadaslari oldugu kadar kötü anilari da olmustur. Bu anilar vücuda gelince, kahramanimizin tatili zehir olur. Ama Düzce'den döndügünde o kötü anilarini geride birakacaktir. Yazar öyküye baslarken parantez içinde söyle der. (Bu hikaye gerçekle alakalidir, elbette bütünüyle alakali degildir. Zaten öyle olsaydi basim derde girerdi.) bu kadari bile bu öyküyü yutmak için yeterlidir.
HAYATIMIN KADINI    
   Kitabin son öyküsü ve isminden de anlasilacagi gibi bir ask öyküsü ama!!! Bu öylesine bir ask öyküsü ki, zaman duruyor ve sadece düsünceler hareketli kaliyor, birde Gürsoy Köklü'nün hayatinin kadini. Onu her gördügünde akli haricindeki her sey hareketsiz kaliyor, ona ulasmak, davetkâr gülüsüne cevap vermek, imkansizlasiyor. Ne zaman, hayatinin kadinina ulasamayacagi yere gittiginde, zaman tekrar akmaya basliyor.
Öykünün sonundaki su sözler oldukça ilginç.
     Eger bu dünyada aska sahip olamayacaksaniz ve nefret olmak istemiyorsaniz, yasamaniz için hiçbir sebep kalmamistir.
Ask ve nefret birbirlerine ait seylerdir.

HEYULA CEP BOY
2. baski

Yazar: Erol Çelik
Yayinevi: Avrupa Yakasi Yayinlari


Dil :  Türkçe
Yayin Yili :  2010
Sayfa Sayisi :  350
Kapak Türü :  Karton
Ebat :  10,5x17 cm
Kagit Türü :  2. HamurIÇINDEKILER

IMZA______________________7
HEYULA____________________35
VASIYET___________________48
KIZIL ÇILLI ÇIYAN____________62
DILENCI___________________131
"HOST!!!" _________________134
TEMMUZ YAGMURU__________277
HUZUR BAHÇESI  ___________303
HAYATIMIN KADINI _________307
Kısa Filmler
Kitaplar
İletişim
Haberler
Videolar
Klipler
Yazılar
Senaryolar
Öyküler